Webilebi

Aracınızdaki mekanik sistemlerden herhangi birinde bir sorun yaşıyorsanız en yeni test ekipmanları ve orijinal ekipman standardında orijinal yedek parçaları işleri düzeltmesi için General Otomotiv uzmanlarına güvenebilirsiniz. TS 12047 Yetkili Servis belgemiz sayesinde garantisi devam eden aracınıza yapılan işlemler sonucunda aracınız garantiden çıkmaz.


Oto mekanik konusunda tüm bakım ve onarım hizmetimiz, randevu aldığınız andan aracınızın geri teslim aşamasına kadar gerçek profesyonellerin elinde olacaktır. Aracınızın bakımı ve onarımları; bilgili, tam eğitimli, işinin ehli ve müşteri memnuniyeti prensibine sahip bir ekip tarafından yapılmaktadır. Oto mekanik bakımlarının ve onarımlarının yapıldığı oto servisimizde, yedek parçalar için talebe göre de %100 orijinal parçalar kullanılabilmektedir.


Peki, oto mekanik bakım ve onarım işlemleri neleri kapsar?


Bugün arabası olan ve kolaylıkla kullanabilen herkes için arabasız bir duruma düşmek genellikle fazlasıyla zorlayıcı ve adeta hayat standardını düşürücü bir durumdur diyebiliriz. Böyle bir durumda aslında kullanmış olduğumuz otomobillerin kendi içinde ne kadar karmaşık ve büyük bir sisteme sahip olduğunu ve bu sistem sayesinde işleyişini sürdürdüğünü bilmekte fayda vardır. Otomobillerin mekanik sistemleri, genellikle yaşadığımız bir arıza durumunda tamiratını yapan usta tarafından anlatılan özellikler ve elbette anlayamadığımız birçok farklı terimle birlikte karşımıza çıkmaktadır.

Önemini özellikle belirttiğimiz otomobilin bu mekanik sistemini alt kategorilerine ayıracak olursak karşımıza fazlasıyla kalabalık bir liste ve bu listeye bağlı yapılacak birçok işlem çıkacaktır. Belli bir sıraya bakmaksızın örneklerini sayacağımız oto mekanik parçaları ve gerektirdiği işlemleri verecek olursak:


Aks düzeltme, aks uzatma ve kısaltma

Porya rulman değişimi

Yakıt enjeksiyonu

Vites kutusu ve tamiri

Rot işlemleri

Supap ayarları

Fren sistemleri parça onarımları ve yenileme

Yağ filtreleri

Bujiler

Cam-Kilit işleri

Fren balataları işlemleri

Defransiyel düzeltme ve kaynağı

Şarj dinamosu

Marş motoru mekanik parçalarının onarımı

Pompa ve filtreler

Vantilatör kayışı

Debriyaj balata ve ayarları

Şaft kafası onarımı ve istavroz değişimi

Motorun yan parçaları ile ilgili işlemler