Webilebi

TS 12047 belgesi motorlu araçların vites kutuları, periyodik bakımları, teşhis, motorları, aktarma organları, elektrik – elektronik sistemleri, süspansiyon sistemleri, yardımcı sistemleri, gövde, aksesuarlar, ilave sistemleri, kaporta, boya, tadilatlar gibi konularda satıştan önce ve satıştan sonra verilmesi gereken hizmetler, ana firmayla yapılmış olan sözleşmede belirtilecek kurallar çerçevesinde yerine getirilecek servislerin çalışma olanakları, işletmecilik, çalışanların özellikleri, olması gereken teknik ve teknolojik donanım ve yapısal özelliklerin gruplandırmasını kapsayan belgedir.


TS 12047 motorlu kara araçları için yetkili servislerin kuralları standardının yeterlilikleri aşağıdaki şekildedir;


Çalışanlarla ilgili kurallar şunlardır: Elaman nitelikleri hazırlanır, gerekli eğitimler tespit edilerek bu eğitimlerin alınması sağlanır. Tüm elemanlara ayrıcalık sağlanır. Servisin, en düşük meslek yüksek okul motor, elektrik, otomotiv, elektronik bölümünden mezun bir teknik sorumlusu ve marka sorumlusu olmalıdır.


İşletmecilikle ilgili kurallar şunlardır: Organizasyon yapısı, iş planları, proses akışları, yetkinlik ve sorumluluklar, hizmet rapor formları, ekiplerin oluşturulması, iş güvenliği çalışmaları, müşteri sözleşmeleri, teçhizatların kalibrasyonu, raporlama ve analizler hazırlanıp ve belgeleme yapılır.


Yapısal özellikleri şunlardır: Olması gerek mekan ve mahallerle bunları tüm özellikleri TS 12047 standardında belirtilen ölçütlerde olmalıdır. İş alanı verilecek olan hizmetlerin şekline göre sınıflandırılıp ayrı ayrı bir şekilde belirtilmelidir. Topraklama ölçümleri de yaptırılması gerekir. Servis alanlarının zeminleri kaygan olmayan bir malzeme ile kaplanıp su tahliyesi için gider yerleri doğru şekilde belirlenmelidir.


TS 12047 Yetkili Servisi olmanın avantajları nelerdir?


- Garantisi devam eden araçlara siz de periyodik bakım yapabilirsiniz.

- Markaların Yetkili servisleriyle rekabet edebilirsiniz.

- Birden fazla markanın TS 12047 Yetkili Servisi olabilirsiniz.

- Kiralama şirketlerinin araç filolarına daha uygun fiyata hizmet teklif edebilirsiniz. Üstelik garantileri bozulmadan.


General Otomotiv bahsedilen bu belgeye sahip olmakla birlikte size hizmet veriyor olmaktan gurur duyacaktır.